معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه صنعت دام و طیور رکورد دار سرمایه‌گذاری در کشور است، گفت: ۶۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه اعم از واحدهای تولیدی، کارخانه‌های دام و طیور، شرکت‌های تولید مکمل و واکسن و صنایع مرتبط با دام و طیور در این صنعت به کار گرفته شده است.
 
«حسین دماوندی‌نژاد» در حاشیه مراسم افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته با وجود تلاقی با دهه نخست محرم، استقبال خوبی را هم در داخل و هم در عرصه بین‌المللی داشته است.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.
 
دماوندی‌نژاد تصریح‌کرد: با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه‌ بر علیه کشور در این سال‌ها، انتظاری برای برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور با این وسعت وجود نداشت؛ اما بخش خصوصی نشان داد بیش از انتظار توانمند است.
 
وی گفت: ۱۰۰ درصد صنعت دام و طیور کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و هر مقدار مشکل در بخش داشته باشیم تولیدکنندگان با تلاش و بهره‌گیری از فناوری و دانش روز، کشور را بی‌نیاز خواهند کرد.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه‌داد: تولیدکنندگان ما با همت و توان بالا پای سفره مردم ایران ایستاده‌اند و از امنیت غذایی کشور دفاع می‌کنند.
 
بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته از امروز (یکشنبه، اول مرداد) آغاز شده است و تا چهارم مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.